Головна сторінка / Блог / Про Зелений тариф

Про Зелений тариф

Зеленим тарифом називається спектр різних політичних і соціокультурних заходів, спрямованих на розвиток і підтримку сфери альтернативних видів енергозабезпечення. На Україні також діє ряд процедур і список законопроектів, що регулюють роботу альтернативних джерел енергії.

Ще десять років тому цей тариф був впроваджений в законодавство більш 50–ти країн. За океаном першими, хто ввів ряд законів на підтримку і розвиток поновлюваних джерел енергії, стали США. У Європі ще в далекому 1990–му році була проведена робота по організації закупівлі енергії у виробників з поновлюваних джерел. Це дало потужний поштовх розвитку в Німеччині, наприклад, вітроенергетики.

У нашій країні ще з 1997 року було розпочато процес щодо налагодження закупівель електроенергії з тих же поновлюваних джерел, а саме ГЕС потужністю до 10 мВт, вітрові та сонячні ЕС і станції на біомасі.

Структура “тарифу” грунтується на трьох основних постулатах: виробник електроенергії повинен бути підключений до мережі, підписка десятирічного контракту на закупівлю виробленої електрики “альтернативними” способами і облік надбавки до вартості виробленої потужності.

Уклавши контракт, у постачальника встановлюється так званий “зелений лічильник”, який показує різницю між споживаною і вироблюваною енергією. Згідно зі свідченнями по закінченню розрахункового періоду в разі рівності споживання і виробництва енергії оплата не проводиться. Також постачальник оплачує різницю державі в разі надлишку в споживанні, в порівнянні з виробленням. Якщо ж енергії вироблено було більше, ніж використано, виконується повернення грошей від держави.

Таким чином, кожен бажаючий може підключитися до програми “зеленого тарифу”, яка істотно доопрацьована з моменту її впровадження.