Головна сторінка / Блог / Склад сонячних панелей

Склад сонячних панелей

Для того, щоб зрозуміти, який тип сонячних панелей підійде для вашого будинку або ж підприємства, слід знати, з яких компонентів і матеріалів вона створена. Саме про це і розповість ця стаття.

Типи батарей

Всього виділяють два основних типи батарей. Це плівкові і кремнієві. Так як кремній є дуже поширеним матеріалом, такий тип батарей найбільш застосовуваний. Для того, щоб підвищити продуктивність, до складу кремнію додають безліч хімічних елементів. Це також подовжує термін служби батарей, особливо при несприятливих погодних умовах. Для посилення виробництва позитивного заряду додають бор, для негативного використовують миш’як. Останнім часом також використовують і інші елементи, такі як: мідь, кадмій, галій та інші. Їх, у вигляді плівки, наносять на поверхню пластин.

Матеріал виготовлення та методи його отримання

Найбільш поширеним матеріалом при створенні основних елементів панелей, які використовують для перетворення енергії, є кремній. Його широка поширеність виражається також у величезній кількості домішок, тому в чистому вигляді виявити кремінь неможливо. Тому перш за все кремній розплавляють з метою видалити домішки. Чим чистіше отриманий матеріал, тим вище буде ККД майбутніх панелей.

Монокристалічний кремній

Отримують його методом вирощування з розплавленої маси кремнію цільного кристалу, використовуючи при цьому кристал початковий. Досягнувши необхідного розміру, монокристал ріжеться на надтонкі пластини, які і застосовують у створенні батарей. Хоч процес трудомісткий і дуже дорогий, він дає найбільш якісний матеріал. Панелі мають чорно–сірий колір.

Полікристалічний кремній

Даний вид кремнію істотно дешевший за попередній. Адже при його виробництві домішки в складі кінцевого продукту допустимі. Також технологія вирощування кристалу є більш простою, в порівнянні з монокристалом. Природний матеріал розплавляють, а отримані в процесі пари піддають охолодженню і в осадженню, формуючи пластини, які і використовують в панелях. Звичайно, при даному методі в деякій мірі втрачається якість матеріалу, адже молекули пари стають неоднорідними при охолодженні. Але втрата не така критична, щоб відмовлятися від цього методу. Колір таких панелей синій.

Який тип кристалів застосувати вирішують бюджетні обмеження замовника. Обидва види панелей мають широке розповсюдження. Сучасні виробники, що володіють передовими технологіями виробництва панелей досягають високих показників продуктивності і на панелях з полікристалів.

Загальний недолік всіх видів панелей — низька гнучкість. Тому надання потрібної форми для найбільш якісного поглинання енергії від Сонця проблемне. У зв’язку з цим був розроблений ще один вид максимально гнучкого кремнію — аморфного. Його пластини дуже тонкі і відмінно піддаються згинанню, що підвищує якість поглинання світла.

Модулі

Вся конструкція являє собою фотоелементи, з’єднані паралельно і послідовно. У їх складі знаходяться кремнієві панелі, на яких прокладені спеціальні “доріжки” для проведення струму і все це покрито антиблоковим шаром. Перед тим, як з’єднати між собою модулі, між ними прокладають діоди Шотки. Це дозволяє виключити з системи споживання ті ділянки, які знаходяться в тіні, зберігаючи їх працездатність.