Головна сторінка / Блог / Що таке сонячні електростанції? У чому їх вигода?

Що таке сонячні електростанції? У чому їх вигода?

Сонячна електростанція (СЕС) — це складна інженерна споруда, принцип роботи якого заснований на перетворенні сонячної енергії в електричну енергію. Розроблено кілька типів станцій, які відрізняються за принципом і масштабом дії.

Найпоширеніші види

Принцип роботи СЕС укладений в отриманні водяної пари внаслідок нагріву геліостатом чорного резервуара з водою на вежі. Геліостат — це дзеркало площею в кілька квадратних метрів. Завдяки системі позиціонування спрямованість дзеркал змінюється відповідно до положення сонця. Таким чином, відбувається максимально повне захоплення сонячного світла. Забарвлення ємності в чорний колір сприяє додатковому поглинанню тепла. Температура води здатна піднятися до 700 ° С.

Тарілочний тип СЕС названий так завдяки специфічній формі відбивача. В усьому іншому спосіб отримання енергії схожий на попередній. Вся станція складається з окремих модулів, які являють собою опору з приймачем і відбивачем. Станція може бути як з одного модуля, так і декількох десятків.

СЕС на параболоциліндричних концентраторах в конструкції має дзеркало особливої ​​форми (відображено в назві системи). Дане дзеркало (вельми довге) також містить трубку з теплоносієм, розміщену в фокусі. Найбільш поширеним теплоносієм виступає мастило. У секції теплообміну мастило передає тепло воді, перетворюючи її на пару, з подальшою розкруткою турбогенератора.

Сонячно–вакуумні СЕС працюють на принципі різниці температур і створюваного повітряного потоку. Досягається це шляхом створення різних температур повітря у прошарку над грунтом, який нагрівається сонцем в закритій ділянці, відділеній прозорим склом. Вся система виглядає як критий майданчик з вежею посередині. В її основі знаходиться електрогенератор. Завдяки використанню енергії нагрітого грунту, цей тип СЕС має перевагу в майже цілодобовому циклі роботи.

Найбільш поширений тип СЕС в приватному використанні — на фотоелектричних модулях (фотобатареї). Їх популярності сприяє будова системи. Це велика кількість окремих модулів різної потужності і вихідних параметрів. Вони універсальні в забезпеченні енергії як для дрібних, так і великих об’єктів. Завдяки компактності модулів установку можна здійснювати практично на будь–якій відкритій площі. Саме цей тип СЕС і пропонує наша фірма в якості відправної точки не тільки економії, але і планомірного заробітку на альтернативному виді енергії.

Економія і заробіток

П’ятикіловатна станція на фото–батареях з лишком перекриває витрати по опаленню приватного будинку в зимовий період, якщо був здійснений перехід на електроопалення. Окупність вкладених коштів сягає близько 3–4 років експлуатації. Якщо поставити станцію потужністю від 10 кіловат то, завдяки “Зеленому тарифу”, встановленому нашим законодавством, з’являється спосіб пасивного заробітку порядку 200–700 доларів в місяць при продажу енергії державі.

Наша компанія має в своєму розпорядженні кілька варіантів установок, з якими ви можете ознайомитися в спеціальному розділі на сайті.