Головна сторінка / Блог / Інвестиція з гарантованою окупністю. Ми говоримо про СЕС

Інвестиція з гарантованою окупністю. Ми говоримо про СЕС

Зелена енергія — один з найімовірніших шляхів розвитку енергетики на планеті не тільки в найближчому майбутньому, але вже прямо зараз. Якщо вивчити зростаючу моду на “дружбу” з оточуючим середовищем та накопичення економічних проблем в традиційних методах добування енергії з надр Землі, то не дивно, що цей напрям розповсюджується по світі семимильними кроками. Але, як би не ширилась серед народних мас любов до екології, першочерговим поштовхом до виходу на екологічно чисте вироблення енергії стала можливість відчутної економії. А ще й коли особиста економічна вигода збігається з користю і для оточення, зі сприятливою перспективою на майбутнє, то тут і зовсім відпадають будь-які сумніви в тому, “а чи варте воно того”.

 

Розбираючи поняття інвестиції в СЕС варто тримати в голові той факт, що даний вид інвестицій істотно відрізняється від звичних нам процедур під цим словом, наприклад, банківського вкладу. На відміну від тих же банківських вкладів, вигода від СЕС вимагає не тільки певних часових рамок, але і планомірних дій і періодичних вкладень як трудових, так і ресурсів. Розглянемо докладніше. Термін служби сонячних батарей — понад 30 років. А період, коли вся установка себе окупить, близько 5-8 років. В окремих випадках до 10. Подолавши цей термін власник установки виходить на практично безкоштовне забезпечення себе електроенергією. За час служби СЕС заміні підлягають пристрої електроніки: інвертори, контролери, а якщо СЕС оснащена акумуляторами, то і їх доведеться змінювати в термінах між 3-12 роками. Як можна зробити висновок з викладеної вище інформації, інвестиція в СЕС далека від роботи чистого грошового капіталу на банківському рахунку.

 

Чому ж терміни окупності не зовсім точні?

 

На це впливає відразу кілька факторів. Крім очевидних: регіон проживання, тариф на електроенергію і вартості самої СЕС, також впливають інфляція, зниження процентних ставок на банківські вклади. З регіоном все досить зрозуміло. Більш “сонячні” регіони дадуть більше енергії, це ще називають рівнем інсоляції території. На щастя, на території України інсоляція більш-менш рівномірно розподілена і суворої зональності по країні не відчувається. Лише окремі південні регіони можуть похвалитися збільшеним рівнем сонячного світла. З тарифом, на жаль, все ще зрозуміліше — з кожним роком він стрімко зростає. Втім, інфляція з ним в цьому плані солідарна, бо має прямий вплив на тариф навіть найменшими коливаннями. Зазвичай, негативними для населення. Найцікавіше — це процентні ставки. Це популярний приклад порівняння, коли мова йде про інвестиції в СЕС. Довгий час була поширена ідея, підтверджена на практиці тим, що вкладати кошти в банківські рахунки і купувати за ці гроші “класичну” енергію куди вигідніше. Але тенденція останніх років на зниження відсотка, більшої доступності СЕС, впровадження в роботу законопроектів по “Зеленому тарифу” перевертають гру. Саме сукупність всіх цих факторів дає розбіжність в прогнозах окупності і неможливість дати точний прогноз на кілька років вперед. Середній показник в 6-8 років справедливий практично в будь-якому регіоні України.

 

Умови для економії у нас.

 

На відміну від безлічі територій пострадянського простору, які пішли своїм шляхом, у нас справи йдуть вкрай сприятливо. Багато в чому цьому сприяє активна підтримка зеленої енергетики від держави і відносна простота впровадження в загальну енергосистему власників СЕС, роблячи їх одним із перспективних видів ведення особистого бізнесу. Розвиток української зеленої енергетики, не без національних нюансів, багато в чому переймає кращу світову практику, наскільки це можливо. На даний момент це одна з найбільш прозорих і зрозумілих областей ведення бізнесу в принципі. А прив’язка тарифу до євро дає можливість здійснювати стабільні прогнози і досить точні розрахунки вигоди на кілька років вперед.

 

Яке майбутнє у СЕС?

 

Сонячні енергетичні станції з кожним роком стають все більш перспективним вкладом не тільки в якості способу економії енергії та незалежності від держави в умовах домогосподарства, а й способом стабільного заробітку.